O blogu

Witajcie :)

Mam na imię Łukasz i jestem tatą dwóch niesamowitych młodych ludzi, Olka (11 lat) i Ignasia (4 lata). Od daaaaawna interesuję się internetem, fotografią i muzyką, jakiś czas temu udało mi się nawet nagrać klip (LINK).
To, co jednak sprawia, że na mojej twarzy pojawia się od razu uśmiech, to gra w piłkę w wykonaniu moich dzieci. Zdecydowanie straciłem głowę dla tego sportu. Ten blog chcę poświęcić naszym piłkarskim przygodom.

Dość długo zbierałem się do założenia tej strony. Zawsze znalazła się jakaś wymówka. Wiadomo, brak czasu, obowiązki zawodowe itd. W końcu, w święta Bożego Narodzenia 2016, postanowiłem, że zacznę pisać o tym, co od dawna chodziło mi po głowie.

Na wstępnie chciałbym wyjaśnić, że niniejszy blog nie jest poradnikiem sportowym dla młodych piłkarzy, ani rodziców. Nie jestem profesjonalnym trenerem i nie czuję się upoważniony, do udzielania nikomu treningowych rad.

Na blogu będę pisał o naszej pasji, jaką z czasem stała się piłka nożna.

Przez kilka lat treningów, meczy, turniejów, marznięcia i stania w upale, spotkań, rozmów i po prostu kopania na orlikach, zebrało się wiele przemyśleń, którymi chcę się po pierwsze podzielić, a po drugie stworzyć coś na kształt pamiętnika, do którego będziemy wracali z chłopakami po latach.

Czas tak szybko ucieka, w chwili kiedy pisałem te słowa, Olek miał 9 lat, trenował już mniej więcej połowę swojego życia. Obecnie ma 11, jest uczniem klasy piłkarskiej w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ze swoją drużyną KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon zdobyli m.in. mistrzostwo ligi orlika KPZPN w okręgu bydgoskim, wicemistrzostwo województwa w tej samej kategorii wiekowej, wygrali miejski finał turnieju Deichmann i reprezentowali nasze miasto w Wałbrzychu, zwyciężyli w miejskich i wojewódzkich finałach Pucharu Prezesa PZPN i reprezentowali województwo kujawsko-pomorskie na finale Pucharu Prezesa w Warszawie, gdzie znaleźli się w ósemce najlepszych drużyn w swoim roczniku w Polsce. Obecnie grają w I lidze wojewódzkiej Młodzików i po rundzie jesiennej zajęli drugie miejsce w tabeli. Więcej wydarzeń, w których bierzemy udział w KALENDARIUM.

Ignacy był trzylatkiem i jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, czy będzie miał ochotę chodzić na treningi. Jak się okazało, Ignaś swoją piłkarską przygodę rozpoczął kiedy miał 3,5 roku. Najpierw trenował z grupą 2012-2013, następnie z 2013, aż wreszcie we wrześniu 2018 roku doczekał się swojej grupy 2014 :) Oprócz tego, za namową kolegów z przedszkola, mój młodszy piłkarz postanowił rozpocząć także treningi taekwondo. Kilka słów o naszych pierwszych zajęciach TUTAJ.

Takie rzeczy uświadamiają, że czas pędzi niczym rozpędzona mocnym kopnięciem piłka do bramki i tylko w taki sposób mogę go na chwilę zatrzymać. Na stronie będą pojawiały się wpisy w kilku kategoriach. Będą dotyczyły naszych piłkarskich przygód, sprzętu jakiego używamy, będę także relacjonował wydarzenia piłkarskie, w których będziemy brali udział. Postanowiłem także zrobić coś na kształt "Poradnika dla rodziców".

Może was zainteresuje:  Jak zaczynaliśmy? LINK  
Zobacz więcej moich wpisów tutaj   > SPIS TREŚCI


Zapraszam do czytania i komentowania

Łukasz Okoński, tata młodego piłkarza


Publikowanie komentarza

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter