wtorek, 19 marca 2019

Gdańsk jest "Ze sportem na tak"

Jak zachęcić dziecko do uprawiania sportu? Jak pomóc mu wytrwać, a następnie rozwinąć sportową pasję młodego człowieka? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź już 18 kwietnia w Gdańsku, podczas konferencji "Ze sportem na tak". O wydarzeniu porozmawiałem z jednym z organizatorów - Pawłem Habratem. Zapraszam do przeczytania :)

Tata Piłkarza: Czy może Pan powiedzieć czytelnikom "Taty Piłkarza" kilka słów o sobie i konferencji "Ze sportem na tak"? Skąd pomysł na jej organizację?

Paweł Habrat: Nazywam się Paweł Habrat jestem psychologiem sportowym, na co dzień pracującym z klubem piłkarskim Lechia Gdańsk pełniąc tam funkcje  psychologa pierwszego zespołu. W przeszłości pracowałem również w innych klubach piłkarskich takich jak Polonia Warszawa Jagiellonia Białystok czy Zagłębie Lubin. W swoim doświadczeniu zawodowym mam również prace z I Reprezentacją Polski w Piłce Nożnej. Pracuję również na uniwersytecie SWPS. Konferencja „ZE SPORTEM NA TAK” to wydarzenie, podczas którego spotkają się specjaliści w dziedzinie sportu dzieci i młodzieży aby dzielić się swoją wiedzą i inspirować grupę osób mających bezpośredni wpływ na rozwój młodych sportowców. Chcemy stworzyć debatę na temat metod i działań wspomagających sport dzieci i młodzieży

TP: Do kogo kierujecie Państwo treści, które prezentowane będą w Gdańsku 18 kwietnia?

PH: Przede wszystkim odbiorcami są ludzie, którzy mają poczucie odpowiedzialności za rozwój młodzieży, doceniają role sportu wychodząca ponad rywalizacje i uzyskiwanie wyniku sportowego. Bardzo liczymy na obecność Rodziców, Nauczycieli, Psychologów, Pedagogów i oczywiście Trenerów ale również ludzi zainteresowanych tematyką wspierania dzieci w sporcie.


TP: Podczas tego wydarzenia będzie można dowiedzieć się: jak zachęcić, utrzymać i rozwijać sportową pasję. Dlaczego to taki ważny temat?

PH: To 3 ważne obszary pracy z młodzieżą i dziećmi, w których najczęściej dochodzi to różnego rodzaju trudności prowadzących do wypadania ze ścieżki sportowej. Mamy poczucie, że brakuje rzeczowej i merytorycznej debaty połączonej z odpowiedziami  na pytania jak postępować, co robić kiedy przeciwnikiem nie staje się rywal sportowy a konsola czy telefon komórkowy, co robić kiedy dziecko wybiera już ścieżkę sportową ale szybko z niej wypada, w końcu zadamy pytanie dotyczące tego jak mądrze kształtować ciało i osobowość sportowca

TP: Jacy prelegenci pojawią się na Państwa konferencji w kwietniu?

PH: Zacznę  od tego, że jesteśmy bardzo dumni i mamy satysfakcję, że wszystkie znakomite postacie polskiego sportu odpowiedziały na nasze zaproszenie. Prelegentami są  praktycy, którzy włączyli się w debatę o kondycji sportu dzieci i młodzieży.
Zaprosiliśmy znakomitych trenerów  - Trenera Piotra Stokowca, Trenera Jacka Magierę, wybitnych sportowców takich jak Łukasz Kadziewicz, Artur Siódmiak, Tomasz Świątek oraz animatorów sportu Piotra Januchtę , Macieje Kacprzaka czy fizjoterapeutę Agnieszki Radwańskiej Krzysztofa Guzowskiego

TP: Który z wymienionych momentów jest w Pana ocenie kluczowy? Zachęcenie do uprawiania sportu, utrzymanie w sportowej pasji, czy może szereg działań mających na celu jej rozwinięcie? Może te zagadnienia są tak samo ważne?

PH: Chcemy pokazać że każdy etap ma swoją specyfikę i każdy jest ważny. Często mamy trudność  z zachęceniem dzieci do sportu ale problemy  również pojawiają się kiedy dziecko przyjdzie już do klubu, akademii czy ośrodka sportowego. Wiedza potrzebna jest również kiedy dziecko wybiera ścieżkę sportową a otoczenie musi pomóc mu mądrze się rozwijać.


TP: Dlaczego warto wybrać się na to wydarzenie?

PH: To największa i jedyna debata na której udało się ściągnąć specjalistów a zarazem praktyków. Forma i jakość przekazywanej wiedzy będzie na wysokim poziomie, czego gwarancją są sami Prelegenci. Podczas samej konferencji będzie można spotkać ludzi dla których sport jest częścią filozofii życia.

TP: Serdecznie dziękuję za rozmowę. 

Drodzy rodzice, trenerzy, nauczyciele oraz wszyscy, którzy chcecie pogłębić swoją wiedzę na temat sportowego rozwoju dzieci i młodzieży, 18 kwietnia spotykamy się w Gdańsku! :) Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na stronie: LINK oraz na FB: LINK

[ŁO]

Prześlij komentarz

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter