czwartek, 27 grudnia 2018

Testujemy sprzęt piłkarski! [Odcinek 3]

W trzecim odcinku z serii testów sprzętu z Decathlonu, postanowiliśmy przetestować coś, co w naszych warunkach atmosferycznych jest rodzajem produktów "must have". Tym razem sprawdziliśmy sprzęt, który bardzo się przydaje piłkarzom od jesieni, aż do wiosny. Mowa oczywiście o bieliźnie termoaktywnej oraz odzieży termicznej. 

Kiedy dziecko rozpoczyna treningi piłkarskie i nadchodzą chłodniejsze dni, trenerzy zazwyczaj podejmują decyzję o przejściu z orlika na salę gimnastyczną. Inaczej sprawa się ma w starszych rocznikach, w których większość treningów odbywa się na zewnątrz, co jest rzeczą naturalną, ponieważ piłka nożna jest sportem uprawianym na dworze. Część akademii piłkarskich wcale nie wchodzi na halę zimą i cały rok trenuje na świeżym powietrzu, niezależnie od panujących warunków. Jak w takim razie poradzić sobie z chłodem, spoconą bielizną, która sprawia, że nasz organizm jest narażony na szybką utratę ciepła? Odpowiedzią jest oczywiście bielizna termoaktywna i sprzęt, bez którego ciężko się obejść w niższych temperaturach. Już od kilku lat korzystamy z kilku produktów dostępnych w Decathlonie jak: koszulki i spodnie termoaktywne, rękawiczki, czapki oraz kominy. W tym tekście postaram się je wam przybliżyć. 


Podkoszulek długi rękaw Keepdry 900 KIPSTA


Do tej pory korzystaliśmy z nieco tańszych modeli również firmy Kipsta. Były to: "Keepdry 100 KIPSTA", następnie "Keepdry 500 KIPSTA". W dzisiejszym teście mieliśmy okazję sprawdzić "Podkoszulek długi rękaw Keepdry 900 KIPSTA".


Już na pierwszy rzut oka "Keepdry 900 KIPSTA" jest wykonany z grubszego materiału niż wcześniej wymienione modele. Materiał koszulki ma też nieco inną strukturę, bardziej matową. Jest to zdecydowanie produkt z "wyższej półki". 

 Kilka słów o produkcie ze strony dystrybutora:

Podkoszulek, nazywany warstwą 0,wchłania wilgoć i odprowadza ją na zewnątrz. Skóra pozostaje sucha, ciało nie wychładza się. Produkt zatrzymuje ciepło wyprodukowane przez ciało. Inną zaletą jest krój dopasowany do ciała.To ubranie jest dodatkową barierą podczas treningów w niepogodę. Dzięki niemu koszulka (1 warstwa) pozostaje sucha, nawet przy bardzo dużym wysiłku. Noszenie podkoszulka podczas gry zapewnia prawdziwy komfort gry i pozwala wydłużyć jej czas.

Cena: 79.99 zł

Legginsy oddychające Keepdry 100 KIPSTA


Te spodnie znamy doskonale, ponieważ używamy tego modelu od kilku lat. Wielokrotnie sprawdziły się "w boju", często przy minusowych temperaturach. Doskonale chronią przed utratą ciepła i poprawiają komfort zawodnika na boisku w chłodniejsze dni.  

Kilka słów o legginsach ze strony dystrybutora:

Materiał sprzyja odprowadzaniu potu i szybkiemu schnięciu. Rozciągliwy materiał i krój blisko ciała sprzyjają swobodzie ruchów.

Cena: 39.99 zł

Czapka Keepwarm dla dzieci KIPSTA


Wcześniej używaliśmy nieco innych czapek Kipsta, jednak Keepwarm dla dzieci KIPSTA wydaje się być ciekawym rozwiązaniem dla piłkarzy.  Czapka dobrze przylega do głowy, dzięki czemu nie przeszkadza w grze. Jest także podszyta polarem, co zapewnia komfort i ciepło. 

Cena: 12.99 złKomin Keepdry 500 KIPSTA


Komin to także obowiązkowa część ubioru piłkarza w chłodniejsze dni. Ciekawą sprawą jest to, że można go nosić na kilka sposobów, ale przede wszystkim chroni szyję przed zimnem. 

Słowo od producenta: 
Jeśli potrzebujesz więcej ciepła, w dole komina dodaliśmy ciepły materiał. W górnej części znajduje się bardziej lejący i rozciągliwy materiał do zakrywania szyi, nosa, uszu i górnej części głowy.

Cena: 29.99 zł

Rękawiczki Keepwarm dla dzieci KIPSTA


W zimne dni brak rękawiczek bardzo obniża komfort gry na boisku, dlatego zawsze warto je mieć ze sobą. Znam trenera, który bez rękawiczek nie wpuszcza zawodników na trening zimą :) Jak producent przekonuje do tego modelu? Ciepły i gruby materiał. Polarowa podszewka. Specjalne strefy od spodu dłoni ułatwiają chwytanie piłki.


Mogę z czystym sercem polecić te rękawiczki, używamy ich od kilku lat.

Cena: 24.99 zł

W naprawdę zimne dni, oprócz wymienionych produktów, warto ubrać także spodnie dresowe piłkarskie, bluzę oraz w razie deszczu ortalion piłkarski. Te produkty również znajdziecie w Decathlonie.  Wymienione w tekście rzeczy znajdziecie na stronie: LINK

Tekst powstał ze współpracy z bydgoskim oddziałem  sklepu Decathlon. Serdecznie dziękuję panu Łukaszowi z działu piłkarskiego za bezpłatne przekazanie mi produktów do testu. Więcej tekstów z tej serii znajdziecie TUTAJ

[ŁO, tata piłkarza]

Prześlij komentarz

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter