środa, 26 września 2018

Dlaczego przygotowanie mentalne jest takie ważne? [Zapowiedź konferencji]


17 listopada, w Warszawie odbędzie się już szósta edycja Konferencji z cyklu Football Conference. Jej gwiazdą będzie Maria Ruiz de Ona - przez ponad 20 lat trener mentalny, psycholog i coach w Athletic Bilbao, Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii w Piłce Nożnej. O wydarzeniu porozmawiałem z jednym z organizatorów - Łukaszem Pachelskim.

Tata Piłkarza: Czy może Pan powiedzieć kilka słów o sobie i szkoleniach, które Football Conference organizuje?

Łukasz Pachelski: Podobnie jak Pan, jestem tatą dwóch małych zawodników (pierwszy ma niecałe 2 lata, drugi jest jeszcze w brzuchu :) ). Jednocześnie jestem trenerem rocznika 2003 w Klubie MKS Piaseczno oraz organizatorem cyklu szkoleń Football Conference.

Football Conference to 3 konferencje w roku. Każda dotyczy innej dziedziny - luty to taktyka piłki nożnej, czerwiec - motoryka i listopad - przygotowanie mentalne.
Prelegentami zawsze są osoby z najwyższej półki w Polsce i za granicą. Naszymi gośćmi byli m.in. Mariusz Rumak, Remigiusz Rzepka, Lionel Rouxel (trener Reprezentacji Francji U-19) czy Mikel Etxarri (selekcjoner Reprezentacji Kraju Basków).
Każdy z nich ma możliwość przedstawić swój temat w formie teoretycznej a następnie poprzeć to praktyką. W listopadzie odbędzie już VI edycja Football Conference, także sporo już za nami, ale jeszcze więcej przed nami.

TP: Do kogo kierujecie ofertę szkoleń i jaki jest ich cel?

ŁP: Konferencje skierowane są głównie do trenerów piłki nożnej, choć wśród naszych gości nie brakuje oczywiście rodziców, działaczy piłkarskich czy innych osób związanych ze sportem.

TP: W listopadzie będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o przygotowaniu mentalnym. Dlaczego to taki ważny temat?

ŁP: Z mojego doświadczenia wynika, że tak na prawdę jest to najważniejszy temat. Możesz być świetnie przygotowany taktycznie, technicznie, motorycznie, ale kluczem w rozwoju Twojej kariery jest głowa - Twoje motywacje, chęć dążenia do celu, odporność na stres.
A dla nas - rodziców i trenerów - kluczowe jest dotrzeć do młodych zawodników właśnie pod tym kątem.

TP: Jacy prelegenci pojawią się na Państwa szkoleniu w listopadzie? Wiem, że będzie także gość wyjątkowy.

ŁP: Gwiazdą tegorocznej Edycji będzie niewątpliwie Maria Ruiz de Ona - przez ponad 20 lat trener mentalny, psycholog i coach w Athletic Bilbao, Doktor Psychologii Sportu, Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii w Piłce Nożnej. Wykładowca na Uniwersytecie Europejskim w Madrycie

TP: Jakie kolejne szkolenia Państwo planują?

ŁP: Jesteśmy bardzo regularni, więc tak jak w poprzednich latach w lutym dowiemy się więcej o taktyce piłki nożnej. Naszym Gościem będzie m.in trener Marcin Dorna (selekcjoner kadry Polski U 15). Następnie motoryka w czerwcu i kolejne przygotowanie mentalne w listopadzie 2019 :)

TP: Dlaczego warto skorzystać z oferty Państwa szkoleń?

ŁP: Trudno jest reklamować organizowane przez siebie wydarzenie... Wierzę, że skoro za każdym razem jest z nami kilkaset osób, robimy dobrą i wartościową rzecz. Ale niech czyny przemówią, więc zapraszamy.

TP: Serdecznie dziękuję za rozmowę i zaproszenie na konferencje. Być może uda mi się na niej pojawić :)

Jeśli chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu, to więcej informacji można znaleźć: TUTAJ

[ŁO, tata piłkarza] fot. materiały organizatora

Prześlij komentarz

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter