poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Testujemy sprzęt piłkarski! [Odcinek 2]

Jak już wiecie, jakiś czas temu nawiązałem współpracę z bydgoskim oddziałem Decathlon`u, w ramach której będziemy testować z młodym sprzęt do piłki nożnej, który można kupić w tym sklepie. W poprzednim odcinku mieliśmy okazję sprawdzić trzy przedmioty: bramkę, siatkę do trenowania celności oraz piłkę z atestem FIFA. Pierwszy odcinek z tej serii wraz z krótkim filmikiem, znajdziecie TUTAJ.

Jako, że mamy okres wakacyjny i sporo z nas podróżuje, w drugim odcinku przetestowaliśmy coś przydatnego właśnie teraz. Poznajcie torbę, która może być także... plecakiem! :)

Torba do sportów zespołowych Away 30 L KIPSTA


Pierwsze skojarzenie kiedy ją zobaczyłem, pomyślałem jak w takiej małej walizce może zmieścić się torba piłkarska? Otóż już wiem, że może :) Dzięki temu, że można ją składać, łatwiej się ją przechowuje np. w szafie.


Znacie taki widok, kiedy idący młody piłkarz z wypełnioną sprzętem torbą przechyla się na jeden bok, próbując zrobić przeciwwagę? W tym wypadku producent doskonale zadbał o zdrowie zawodników. Ta torba jest także plecakiem. Można swobodnie nosić ją na obu ramionach, rozkładając ładunek równomiernie. 

Na stronie sklepu przeczytamy: chcąc wesprzeć użytkowników oraz ich trudności przed grą i po jej zakończeniu, nasze zespoły projektowe postanowiły opracować torbę, którą możesz szybko przekształcić w plecak. Dzięki kieszeniom i systemowi pionowego wieszania staje się ona prawdziwą przenośną przebieralnią.

Torba do sportów zespołowych Away 30 L KIPSTA jest solidnie wykonana, zerknijcie na detale, które sfotografowałem. Posiada pięć przegród: jedną kieszeń na buty, jedną główna, jedną na rzeczy osobiste oraz dwie wewnętrzne. Została także poddana testom na hydrofobowość, przeciążenie i odbarwianie. Ich celem było sprawdzenie zdolności produktu do zachowania kształtu, koloru, wodoodporności na drobnym deszczu i wytrzymałości podczas noszenia. Dla mnie brzmi wiarygodnie. Oczywiście sprawdzimy ją dokładnie w najbliższych miesiącach.

Garść parametrów ze strony sklepu: Wysokość = 26,5 cm, szerokość = 29 cm, długość = 54 cm, waga = 0,935 kg, pojemność 30 L, materiał odporny na przeciążenie i ścieranie, przewiewna strefa na wysokości kieszeni na buty, regulowane i wyściełane paski.  Cena: 79,99 zł. 


Buty do piłki nożnej Agility 900 Mid SG korki KIPSTA


Teraz coś, co tygryski lubią najbardziej :) Trochę mnie ostatnio młody zaskoczył, kiedy podczas wizyty w Decathlonie pokazał mi te buty. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to ciekawy wygląd, przecież kupujemy oczami. Wydały mi się na tyle intrygujące, że postanowiliśmy je z młodym sprawdzić.

Pierwsze wrażenie - dość łatwo się je ubiera, jak na buty z podwyższeniem, są miękkie w środku i wygodne. Dobrze czuć w nich piłkę, fajnie biega się w nich po trawie - to tyle od młodego. Oczywiście, wygląd także na plus. Wyróżniają się na sklepowej półce. 

Teraz czas na garść informacji od producenta: wnętrze buta składa się z dwóch nachodzących na siebie części, które zapewniają większy komfort. W bucie wewnętrznym dodano także dwa paski, w które należy włożyć palce obu rąk. Pozwala to rozszerzyć otwór buta i ułatwia jego zakładanie. Buty posiadają także profilowaną wkładkę z amortyzacją, która zapewnia większy komfort podczas wstrząsów na wysokości pięty i przodu stopy. Dodatkowo ich wnętrze wykonane jest bez szwów, aby ograniczyć strefy dyskomfortu. Zaokrąglone korki zapewniają uniwersalność, a ich rozstawienie - optymalną przyczepność. Specjalne sznurowanie zapewnia optymalne trzymanie przez wszystkie fazy gry. 


Cena: 149,99 zł. 

Na pewno sprawdzimy je już podczas jesiennych rozgrywek ligowych, o których pisałem m.in. TUTAJ.


Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku z torbą i butami w roli głównej :)


Tekst powstał we współpracy z bydgoskim oddziałem firmy Decathlon. Dziękuję panu Łukaszowi z działu piłkarskiego za udostępnienie sprzętu do testów.

Prześlij komentarz

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter