środa, 15 listopada 2017

Jesienna liga za nami

Tegoroczne, jesienne rozgrywki ligowe (jesień 2017) mignęły niczym błyskawica. Młody Okoński miał zaszczyt reprezentować swój klub KS Wisełka Bydgoszcz - Fordon w dwóch drużynach Orlika. Dostał także szansę zaprezentowania się w rozgrywkach starszych kolegów w lidze Młodzika, w roczniku 2005. Było sporo grania i sporo okazji do zdobywania cennego doświadczenia na boisku.


Wisełka I


Pierwszą drużynę Wisełki w roczniku 2007 tworzą głównie chłopcy, którzy chodzą do klasy piłkarskiej w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz trzech chłopców, którzy rozpoczęli edukację rok wcześniej lub wybrali inną szkołę. Wisełka I to drużyna, która już niejednokrotnie pokazała, że potrafi walczyć na boisku. Tak też było tej jesieni. W sumie rozegraliśmy dwie rundy po dwanaście meczy. W pierwszej rundzie rywalizowaliśmy z Gwiazdą Bydgoszcz 2007, Juventusem Bydgoszcz 2008 i Zawiszą Bydgoszcz 2008. Ten etap rozgrywek zakończyliśmy na pierwszym miejscu. W kolejnej rundzie graliśmy z LKS Dąbrową Chełmińską 2007, ponownie z Juventusem Bydgoszcz 2008 oraz Polonią Bydgoszcz 2008. 


Także ten etap zakończyliśmy na pierwszym miejscu. Wiosną powalczymy z kolejnymi drużynami, których łącznie w naszej lidze Orlika zostało zgłoszonych ok. stu :)

Bardzo mnie cieszy, że głównie dzięki klasie sportowej i integracji z kolegami, młody Okoński coraz bardziej otwiera się w tej drużynie i zaczyna pokazywać swoje umiejętności. Po 24 meczach, młody zdobył 5 goli i 14 asyst. Więcej o jego statystyce TUTAJ. Dla chętnych - najciekawsze bramki drugiej rundy jesiennej TUTAJ.


Wisełka IV


W naszej drugiej drużynie zagrali głównie chłopcy, którzy do tej pory mieli mniej okazji występować w rozgrywkach ligowych. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja zaprezentowania się w lidze KPZPN. Wisełka IV rywalizowała w grupie o miejsca 56-100 z drużynami: BKS Bydgoszcz 2008, Unia Solec Kujawski 2007 oraz Wisełka II Solec Kujawski 2008. Młody Okoński w tej drużynie miał okazję nabrać pewności siebie, uczyć się odpowiedzialności za wynik drużyny oraz zadebiutował w roli kapitana. Po 12 meczach, młody Okoński zdobył 4 bramki i 8 asyst. Wisełka IV zakończyła ten etap rozgrywek na drugim miejscu, ulegając jedynie w trzech kolejkach pierwszej drużynie BKS`u Bydgoszcz 2008. 

Dla chętnych - najciekawsze bramki drugiej rundy jesiennej Wisełki IV TUTAJ.


Debiut w oficjalnych rozgrywkach Młodzików


Kiedy zadzwonił do nas trener Młodzików 2005 z propozycją wystąpienia, młody prawie podskoczył do sufitu. Potraktowaliśmy to jako szczególne wyróżnienie. W sumie młody Okoński miał okazję zagrać w dwóch spotkaniach ze starszymi kolegami, przeciwko Gwieździe Bydgoszcz 2005 oraz Spójni Białe Błota 2005. Te minuty spędzone na  boisku traktujemy jak bezcenne doświadczenie. 

Już wiosną rozpoczną się kolejne turnieje Orlików. Do tego czasu nasi trenerzy planują kilka sparingów. Nie możemy się już doczekać ;)

Na koniec kilka najfajniejszych akcji z drugiej rundy jesiennych rozgrywek w wykonaniu młodego Okonia #22

[ŁO, tata piłkarza]

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter