niedziela, 3 września 2017

Wisełka na nieoficjalnych mistrzostwach Polski rocznika 2007

Piłkarski sezon wystartował pełną parą. Młody razem ze swoją drużyną - Wisełką Fordon-Bydgoszcz, wzięli udział w turnieju Rem Marco Cup, który wyrasta na jedno z najciekawszych wydarzeń piłkarskich dla dzieci na mapie Polski. 

To wszystko za sprawą innego taty piłkarza, który nie tylko wspiera pasję swojego syna, ale także krok po kroku buduje markę turnieju, w którym rywalizują naprawdę utalentowani chłopcy z rocznika 2007. Imponujący stadion Zawiszy Bydgoszcz, pięć boisk, niezwykle wysoki poziom sportowy, dwadzieścia osiem drużyn, transmisja na żywo, a na deser fajerwerki. Tak to mniej więcej wyglądało.

2. września 2017 Stadion Zawiszy w Bydgoszczy gościł 10-cio latków z czołowych polskich klubów. Młodzi piłkarze rywalizowali ze sobą w grupach, a następnie o miejsca w fazie pucharowej. Nasza drużyna ostatecznie zajęła 15. miejsce, w fazie grupowej pokonując Jagiellonię Białystok i Wisłę Kraków, remisując z Escolą Varsovia! i RAP Radomsko oraz ulegając Golowi Brodnica i Sandecji Nowy Sącz. Następnie w fazie pucharowej zmierzyliśmy się z MUKS Bydgoszcz, gdzie wynik zakończył się naszą przegraną 0:2 oraz Cracovią Kraków, który po remisie w przepisowym czasie gry, został rozstrzygnięty na naszą korzyść w rzutach karnych 3:2. 

Muszę dodać, że jestem niezwykle dumny z naszej drużyny. Nasza szkółka nie dysponuje rozbudowaną infrastrukturą, trenujemy na orliku, trenerzy nie mają do dyspozycji zawodników wyselekcjonowanych z kilkunastu, kilkudziesięciu oddziałów terenowych, a mimo to, chłopcy pokazali serce do walki. Za nami zostały sklasyfikowane takie marki piłkarskie jak: Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Arka Gdynia, Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, Górnik Łęczna, czy Bałtyk Koszalin i RAP Radomsko. Rozegrane mecze były wyrównane, a wyniku decydowały detale. 


Mecze w grupie:

KS Wisełka - Jagiellonia Białystok 2:1
KS Wisełka - Escola (Barcelona) Varsovia 1:1
KS Wisełka - Gol Brodnica 0:3
KS Wisełka - Wisła Kraków 1:0
KS Wisełka - RAP Radomsko 0:0
KS Wisełka - Sandecja Nowy Sącz 0:2

Faza pucharowa:

KS Wisełka - MUKS Bydgoszcz 0:2
KS Wisełka - Cracovia Kraków 3:2

Rem Marco Cup 2017 wygrała drużyna Śląska Wrocław, w finale pokonując Lecha Poznań. Mecz o trzecie miejsce wygrała Escola (Barcelona) Varsovia, która pokonała Koronę Kielce.
Więcej zdjęć z turnieju można znaleźć na stronie Wisełki: TUTAJ

[ŁO, tata piłkarza]

Prześlij komentarz

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter