poniedziałek, 29 maja 2017

Piłkarski weekend pełen emocji

Co to był za weekend! Mecz sparingowy z dwa lata starszą drużyną Młodzika, kolejka ligi Orlika, a następnie Ogólnopolski Turniej Kadr Brazylijskich Szkółek Piłkarskich. Jednym słowem działo się. 

Sparing Wisełka Bydgoszcz Fordon 2005 vs. 2007

 Sparingowy czwartek


W zeszły czwartek młody Okoński wziął udział w bardzo ciekawym wydarzeniu. Jego drużyna - Wisełka Bydgoszcz-Fordon, w ramach treningu rozegrała mecz sparingowy z dwa lata starszymi kolegami, występującymi obecnie w lidze Młodzika. Emocji oczywiście nie brakowało. Nie muszę tutaj dodawać, że w tym wieku dwa lata różnicy to dosłownie przepaść.
Mimo przewagi fizycznej rywali, nasza drużyna osiągnęła rewelacyjny wynik, przegrywając zaledwie 5:2 (1:1). Mecz trwał 2 x 30 minut.


Ligowy piątek


W piątek drużyna Wisełki 2007 spotkała się podczas kolejki ligi Orlika z kolegami z Barcina, Osielska i Sicienka w kujawsko-pomorskim. Walczymy o miejsca 13-16 wśród około 90. drużyn, z czego o wyższe miejsca walczą w większości ekipy o rok starsze. Z różnych przyczyn "technicznych", zagraliśmy trzy mecze pod rząd. Mimo, że pod koniec graliśmy w osłabieniu, to chłopacy pokazali OGROMNE serce do walki. Dla mnie ten turniej był podwójnie wyjątkowy, w ostatnim meczu Olek strzelił swoją pierwszą ligową bramkę dla Wisełki. Serce rośnie  :) Zobacz filmik TUTAJ
Ich postawę najlepiej podsumowują słowa trenera: "Dla takich chwil jakie były wczoraj warto żyć! Dziękuję Ci drużyno za walkę i wspaniałą grę". 

Olek z pucharem za II miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Kadr BSS Polska

Turniejowa sobota


W sobotę rano zameldowaliśmy się na III Ogólnopolskim Turnieju Kadr Brazylijskich Szkółek Piłkarskich. Olek z kolegami z BSS Bydgoszcz miał okazję zmierzyć się z rówieśnikami z Warszawy, Trójmiasta, Lublina i Wrocławia. Rozegraliśmy 10 meczy po 8 minut, a następnie spotkaliśmy się z ekipą z Warszawy w finale, ostatecznie zajmując 2. miejsce. Olek podczas tego turnieju występował w roli, za którą nie przepada, czyli zagrał na lewej obronie. Odbiło się to na jego motywacji do gry, ale muszę szczerze przyznać, że zaskoczył mnie defensywnymi umiejętnościami. Zaliczył wiele przejęć piłki, w wolnej chwili zmontuję osobny filmik z najfajniejszymi odbiorami. Muszę tutaj dodać, że jest to najwyższa lokata, zdobyta do tej pory przez bydgoski oddział Brazilian Soccer Schools, w ogólnopolskim turnieju, we wszystkich kategoriach wiekowych. 

Jest mi bardzo miło, że podczas tego turnieju miałem przyjemność występować w podwójnej roli - taty i dokumentalisty :) We współpracy z Brazilian Soccer Schools Polska (dziękuję za zaufanie), przygotowałem fotorelację i krótki filmik z tego wydarzenia. Wierzcie, że nie jest łatwo robić zdjęcia i film z trzech boisk jednocześnie, będąc tatą małego zawodnika, ale jakoś daliśmy radę :) Rezultaty mojej pracy możecie zobaczyć na stronie BSS Polska. Zdjęcia LINK, Film LINK.

[ŁO, tata piłkarza]

Prześlij komentarz

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter