niedziela, 9 kwietnia 2017

Pierwsze kroki w Wisełce


Jak pewnie większość z was wie, zmiana klubu nie jest prosta. Zostawiasz za sobą pewien etap piłkarskiego życia, żeby za chwilę rozpocząć nową przygodę. W głowie taty i małego piłkarza pojawiają się pytania, na które odpowiedzi napisze w najbliższych tygodniach życie. Młody zawodnik zastanawia się jaki będzie nowy trener, jak go przyjmą koledzy z drużyny, czy da radę? Tata piłkarza musi wyjść z pewnego rodzaju strefy komfortu, czyli np. pożegnać się z ekipą rodziców, z którymi się zna i często lubi, żeby zacząć wszystko od początku. Przejście z Chemika do Wisełki, to druga zmiana klubu w naszym piłkarskim życiu. Jak wyglądają pierwsze kroki młodego Okońskiego w nowej drużynie?

Logistyka, czyli jest blisko!


Co ważne, dojazd na treningi zajmuje nam teraz kilka minut, to zdecydowany plus przejścia do nowego klubu. Wychodząc z domu nie stresuję się, czy zdążymy na trening na drugi koniec miasta, bo nawet na pieszo w kilkanaście minut jesteśmy na miejscu. Dodam tylko, że radość płynąca z tego rozwiązania nie wynika bynajmniej z mojego lenistwa :), ponieważ jako Fordoniak z krwi i kości, przyzwyczaiłem się, że przez całe swoje życie dojazd do centrum zajmuje mi kawał czasu. W Bydgoszczy funkcjonują nawet żarty na temat dzielnicy, w której mieszkamy w stylu: "Cześć gdzie mieszkasz? W Fordonie. Aaaa to nie, nie interesują mnie związki na odległość" ;) Mówiąc wprost dojeżdżanie "gdzieś" to moja codzienność, teraz po prostu oszczędzamy czas, a jak już pisałem wcześniej, to jedyne dobro, którego nie kupimy za żadne pieniądze.

Trener, a właściwie trenerzy


Zawsze podkreślałem, że cenię w ludziach pasję. Nowi trenerzy młodego Okońskiego mają to coś. Jeśli jako rodzic wkładamy całe swoje serce w rozwój młodego piłkarza, a po drugiej stronie boiska spotykamy osoby - trenerów, którzy robią to samo z drużyną, to czy można chcieć czegoś więcej? Jest wizja, cele i mnóstwo pasji.

Fordońska Wisełka, czyli mocna ekipa!


Bardzo się cieszę, że drużyna do której trafił młody Okoński to naprawdę mocna grupa chłopców w roczniku 2007. Jeśli Olek miał jakiekolwiek obawy, czy go zaakceptują, to rozwiały się już po pierwszych treningach. Chłopcy okazali się nie tylko świetnymi małymi piłkarzami, ale także fajnymi kumplami. 

Sparing z KS Unia Solec Kujawski

Dużo grania


Ostatnio sporo gramy, w ostatnich tygodniach oprócz treningów rozegraliśmy sparing z sympatyczną ekipą z Solca Kujawskiego (koło Bydgoszczy), wzięliśmy udział w turnieju Naki Cup w Olsztynie oraz w maratonie piłkarskim, czyli w rozgrzewce przed drugą edycją turnieju Rem Marco Cup. Przed nami testy do klasy sportowej, liga orlika, sparingi i kilka innych wydarzeń piłkarskich.

Pierwszy wygrany turniej młodego Okonia


Zdaję sobie sprawę, że sporo z osób, które czytają naszego bloga ma już takie doświadczenia za sobą. My do tej pory nie mieliśmy. Wygrywaliśmy mecze, ale nigdy wcześniej turnieju, a już w ogóle maratonu piłkarskiego :). 


Przyznam, że dla taty, który bardzo kibicuje swojemu małemu piłkarzowi to naprawdę wyjątkowe uczucie. Wyobraźcie sobie jedenaście meczy z mocnymi ekipami, z czego Wisełka Fordon wygrała dziesięć, a w jednym zremisowała. Młody Okoński, choć dopiero zgrywa się z nowymi kolegami, dorzucił swoje cztery grosze, a właściwie gole i kilka asyst do tego wyniku. Jestem z niego bardzo dumny, że powoli odnajduje się w nowej drużynie. Gratulacje należą się przede wszystkim całej ekipie Wisełki i trenerom, którzy wykonali ogrom pracy, żeby ta drużyna tak grała. 

Wyniki maratonu piłkarskiego Rem Marco Cup

W tym miejscu pozwolę sobie także pogratulować fajnych występów pozostałym zespołom, które wzięły udział w maratonie piłkarskim Rem Marco Cup.

Tak chłopacy cieszyli się po zwycięstwie:


Gratuluję organizatorowi, również tacie piłkarza, który mimo, że jest zapracowanym człowiekiem znajduje czas, żeby zorganizować wydarzenia piłkarskie na naprawdę fajnym poziomie. Już we wrześniu w Bydgoszczy spotkają się jedne z najmocniejszych drużyn w Polsce, żeby wziąć udział w głównym turnieju Rem Marco Cup. Do naszego miasta zjadą m.in. Lech Poznań, Legia Warszawa,  Zagłębie Lubin, Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Cracovia Kraków, Escola Varsovia, Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Korona Kielce, Górnik Łęczna, Górnik Zabrze, Olympic Wrocław, Pogoń Szczecin AP Reissa, MOSP Białystok. W eliminacjach do turnieju zagra oczywiście Wisełka Fordon :)

[ŁO, tata piłkarza]

Prześlij komentarz

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter