niedziela, 15 stycznia 2017

10 powodów dla których warto trenować piłkę nożną


Powstało na ten temat wiele opracowań. W necie znajdziecie dziesiątki takich zestawień, większość z nich skupia się na oczywistych korzyściach jak "ogólnorozwojowa aktywność ruchowa" itd. To bardzo ważne, jednak jest coś jeszcze, co z perspektywy rodzica ma również ogromne znaczenie. 

Postanowiłem zebrać 10 powodów dla których warto grać w piłkę, ale mniej oficjalnych,  takich, które są ważne dla taty i mamy młodego piłkarza.


Szacunek


Grając w piłkę, już od dziecka uczymy się szacunku do trenera i kolegów z drużyny. Bez szacunku nie ma mowy o współpracy.

Pokora


Każdy młody piłkarz na pewno nie raz posmakuje goryczy porażki. Takie doświadczenia uczą pokory i uświadamiają, że jeszcze długa droga przed nim.Współpraca w grupie


Piłka to jeden z tych sportów, które doskonale przygotowują do współpracy w grupie. Trenując z kolegami, młody człowiek uczy się, że nie jest centrum wszechświata, a najlepsze efekty przynosi współpraca z drużyną.

Wytrwałość


Jeśli rodzice towarzyszą młodemu piłkarzowi w chwilach radości i smutku, wspierają go po przegranym meczu, to z czasem nasza pociecha może nauczyć się wytrwałości w dążeniu do celu.

Wspomnienia


Już mamy ich dziesiątki. Każde jest ważne, każda chwila radości, łzy które same lecą po strzelonym hattricku, smutna mina po przegranym meczu, to bezcenne wspomnienia. Nie da się ich kupić za żadne pieniądze.

Wnioski z popełnionych błędów


Grając w piłkę nie da się nie popełniać błędów. Nie ma idealnych rodziców, piłkarzy, ani trenerów. Każdy z nas uczy się czegoś nowego przez całe życie, często metodą prób i błędów. Ważne, żeby umieć wyciągać z nich wnioski lub mieć przy sobie kogoś, kto na bieżąco czuwa nad naszym rozwojem np. dobrego trenera z pasją.

Zdrowe nawyki sportowe i żywieniowe


Jeśli już w dzieciństwie trafimy pod skrzydła profesjonalnego trenera, istnieje duża szansa na to, że nabędziemy właściwych nawyków sportowych i w naturalny sposób zrozumiemy, że człowiek stworzony jest do ruszania się. Dobry trener podpowie nam także, że połączenie wysokosłodzonych napojów i szybkich przekąsek na mieście nie wpływa dobrze na nasze zdrowie.

Pozytywne emocje


Uprawiając sport, w tym także piłkę nożną, rozładowujemy stres i negatywne emocje. Nic tak dobrze nie działa na zły humor jak dobrze przeprowadzony trening, pod okiem lubianego trenera.

Przewidywanie i planowanie


Piłka to także myślenie strategiczne i wyprzedzanie faktów. Uprawiając ten sport, stajemy się po prostu mądrzejsi :)


Marzenia


Dziecko rozpoczynające grę w piłkę, przeważnie marzy żeby zostać kimś podobnym do swoich piłkarskich bohaterów. Trenując uczymy się dążenia do spełnienia swoich marzeń.

Może zainteresuje Cię także: 

---> 5 piłkarskich gier podwórkowych <---


Celowo nie numerowałem tych punktów, możecie ustawić je sobie w dowolnej kolejności. Jak dla mnie - rodzica, każdy z nich jest jednakowo ważny.

Na koniec dorzucam jeszcze jeszcze dwa luźniejsze punkty  ;)

Trenujące dziecko nabiera umiejętności do walki ze stertą elektrośmieci, które dostarcza nam współczesny świat. Nie da się niestety uchronić przed tym całkowicie, ale jest szansa, że młody człowiek zamiast siedzenia przed tabletem, pójdzie potrenować żonglerkę.  

Grając w piłkę zawsze mam 18 lat! :) 

Znacie jeszcze jakieś inne ciekawe powody, dla których warto zacząć trenować "piłkę". Czekam na wasze komentarze tutaj i na Facebooku :)

[ŁO, tata piłkarza]

 1. Moj powod to jest to ze dziecko teraz chetniej chodzi na lekcje wychowania fizycznego a inne dzieci nie chca chodzic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy podobnie, Olek chodzi na WF z uśmiechem na twarzy :)

   Usuń
  2. U nas to samo.A najbardziej lubi,gdy grają w piłkę ��I mówi,że mógłby mieć W-F codziennie ��

   Usuń
 2. ja trenowałem piłkę żeby się wyrwać z małej miejscowości i udało się. tak długo trenowałem az się dostałem do dobrego klubu w większym mieście i dałem radę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, każdy z nas ma swój własny powód. Pozdrawiam!

   Usuń
 3. debile hujowe jak nieszczescie te powody

  OdpowiedzUsuń

Wpisz szukane słowo i wciśnij Enter